• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

ЄС зажадав від Білорусі припинити переслідування опозиційних журналістів

Європейський союз закликав білоруську владу негайно звільнити всіх затриманих журналістів незалежного видання TUT.by, а також інших співробітників ЗМІ разом з усіма політичними в'язнями

Логотип TUT.by
Логотип TUT.by
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві прессекретаря Європейської служби зовнішніх дій, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

"Нещодавні дії проти інших незалежних ЗМІ та журналістів, зокрема затримання репортера Deutsche Welle Олександра Буракова, журналіста інтернет-порталу новин "Могильовська область" Володимира Лапцевича, фотожурналіста-фрілансера Тетяни Капітонової та журналістки TUT.by Любові Касперович, затриманої під час висвітлення судового розгляду, свідчать про повне ігнорування владою Білорусі свободи слова. Ці дії білоруської влади суперечать основним міжнародним зобовʼязанням, які Білорусь взяла на себе, зокрема в рамках ООН та ОБСЄ", — йдеться у заяві.

У Брюсселі зазначили, що в рамках "безперервних репресій та залякування режимом" влада Білорусі в понеділок націлилася на найбільше незалежне ЗМІ Tut.by. Затримано щонайменше 15 працівників, його домен заблоковано, в офісах та квартирах співробітників проведено обшук, а проти керівництва порушено кримінальну справу.

"Переслідування журналістів повинні припинитися, а всіх затриманих — негайно звільнити разом із усіма політичними в’язнями. ЄС також закликає припинити насильство та репресії проти мирних протестувальників та різних верств суспільства, включаючи правозахисників або представників меншин, а також членів політичної опозиції", — йдеться у заяві.

В міністерстві інформації заявили, що сайт заблоковано на підставі повідомлення Генеральної прокуратури за розміщення "забороненої інформації". Сайт недоступний також з території інших країн. Водночас у нього з’явилося дзеркало.

Згодом повідомили, що проти посадових осіб ТОВ "ТУТ БАЙ МЕДІА" порушили кримінальну справу нібито за ухилення від сплати податків. 

Як повідомляла "ДС", Європейський союз найближчим часом запровадить нові санкції щодо режиму самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка у звʼязку з продовженням репресій.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua