• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Єврокомісія закликала країни ЄС скоординувати обмеження для прибулих з Індії

Єврокомісія закликала держави-члени ЄС вжити скоординованих заходів для тимчасового обмеження поїздок до Євросоюзу з Індії, щоб запобігти поширенню нового штаму коронавірусу

Обмеження не мають стосуватися осіб, які подорожують із вагомих причин
Обмеження не мають стосуватися осіб, які подорожують із вагомих причин
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у комюніке Європейської комісії, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Як повідомляється, підставою для таких кроків є пропозиція Всесвітньої організації охорони здоровʼя класифікувати "індійський" штам вірусу як такий, що "викликає стурбованість".

"Важливо обмежити до суворого мінімуму категорії мандрівників, які можуть прибути з Індії з важливих причин, і піддавати тих, кому все ще можна приїжджати з Індії, суворим заходам тестування та карантину", — наголошують у Єврокомісії.

ЄК пропонує державам-членам "застосувати "екстрене гальмування" на необовʼязкові поїздки з Індії". Такий механізм Єврокомісія 3 травня запропонувала додати до рекомендації Ради ЄС щодо обмеження необовʼязкових поїздок під час пандемії.

У Єврокомісії уточнюють, що обмеження не мають стосуватися осіб, які подорожують із вагомих причин (наприклад, через сімейні обставини), тих, хто потребує міжнародного захисту або пересувається за іншими гуманітарними причинами.

Громадяни ЄС і резиденти Євросоюзу, а також члени їхніх сімей повинні мати можливість прибувати до Європи, наголошується у комюніке.

Щодо таких осіб Єврокомісія закликає держави-члени застосовувати додаткові заходи, зокрема тестування і карантин — незалежно від того, чи вакциновані мандрівники.

Як писала "ДС", на початку травня Єврокомісія запропонувала країнам-членам ЄС послабити обмеження на вʼїзд для поїздок несуттєвого характеру.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua