• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Євросоюз готує нові санкції проти режиму Лукашенка

Європейський Союз починає підготовку нового, п'ятого пакету санкцій проти режиму самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка

Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив заступник директора зі Східної Європи та Центральної Азії зовнішньополітичної служби ЄС Люк Девінь, передає "ДС" із посиланням на DW.

"Останні дії режиму Лукашенка, а саме інструменталізація мігрантів державою, є кричущою зневагою міжнародних норм. Це точно не похитне нашу рішучість та точно не допоможе у скасуванні санкцій щодо Білорусі, а зовсім навпаки", — заявив Девінь.

Девінь виступав на слуханнях у комітеті з закордонних справ Європарламенту, присвячених ситуації на кордонах ЄС з Білоруссю.

"Ми продовжимо боротьбу з цією жахливою інструменталізацією мігрантів і людських страждань режимом Лукашенка. Ця боротьба, звісно, включатиме санкції. Робота над пʼятим пакетом починається зараз, спільно з державами-членами ЄС", — додав чиновник.

ЄС вже запровадив чотири пакети персональних санкцій за фальсифікацію президентських виборів у Білорусі 2020 року та подальші придушення протестів. У санкційному списку зараз перебувають загалом 166 фізичних осіб, а також 15 організацій і підприємств.

Нагадаємо, після примусової посадки літака Ryanair у Мінську ЄС також запровадив економічні санкції щодо Білорусі, які, зокрема, обмежують імпорт нафтопродуктів і калійних добрив.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua