• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

G7 заявили про ризик аварії на ЗАЕС через російські обстріли і засудили "референдуми"

Країни G7 заявили про стурбованість загрозами безпеці цивільним ядерним об'єктам в Україні через російські обстріли, а також засудили псевдореферендуми, які проводять Росія на тимчасово окупованих територіях, і пообіцяли продовжувати підтримку України

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві "Великої сімки", опубліковану на сайті Держдепу, передає "ДС".

Вони заявили, що є ризики ядерної аварії. Глави МЗС підтримали принципи МАГАТЕ щодо безпеки на цих об'єктах.

Спільну заяву підписали міністри Великобританії, ФРН, Італії, Канади, Франції, Японії, США, України високопосадовці Південної Кореї, Швейцарії та голови дипломатії ЄС.

"Ми хочемо висловити наше глибоке занепокоєння щодо загроз безпеки ядерних об'єктів мирного призначення в Україні та їхніх співробітників, які істотно підвищують ризик ядерної події", — йдеться у заяві.

Сторони заявили про намір підтримувати зусилля МАГАТЕ щодо присутності на Запорізькій АЕС. Ті, хто підписався, зазначили, що першопричиною загрозливої ситуації стали дії російської армії, яка захопила ЗАЕС.

Крім того, лідери країн "Групи семи" у п'ятницю опублікували заяву, в якій засудили псевдореферендуми, які проводять Росія на тимчасово окупованих територіях, і пообіцяли продовжувати підтримку України.

Лідери G7 відзначають, що Росія намагається використати бутафорські референдуми, щоб "створити фальшивий привід для зміни статусу української суверенної території, яка є об'єктом російської агресії, що триває".

"Ці дії явно порушують Статут Організації Об'єднаних Націй та міжнародне право та діаметрально суперечать принципу верховенства права у відносинах між державами… Ми ніколи не визнаємо ці референдуми, які виглядають як крок до російської анексії, і ми ніколи не визнаємо спробу анексії, якщо вона відбудеться", — наголошується у заяві.

Також глави держави "Групи семи" засудили ядерну риторику та оголошення про часткову мобілізацію в Росії.

"Ми готові накласти подальші економічні санкції на Росію, а також на фізичних та юридичних осіб як у Росії, так і за її межами, які надають політичну чи економічну підтримку незаконним спробам Росії змінити статус української території", — наголошується в заяві.

Лідери G7 зазначили, що продовжать надавати Україні фінансову, гуманітарну, військову, дипломатичну та правову підтримку, а також сприятимуть її відновленню, в тому числі через міжнародну експертну конференцію, яка відбудеться в Берліні 25 жовтня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua