• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.3
Спецпроєкти

Гаррі, Меган та їхня образа. Як заробити на помсті

Ідея нескінченної "Санта Барабари", де в основі сюжету — життя британського королівського будинку, виявилася надзвичайно успішною комерційно.

Реклама на dsnews.ua

Те, що зливання сімейних секретів стане для герцога і герцогині Сассекських постійним бізнесом, було зрозуміло ще після першого скандалу, що вибухнув у 2021 році. І ось, після паузи, частково спричиненої смертю Єлизавети II, шоу розгорнулося з новою силою, прийнявши величезний розмах. Навколо " запасного герцога " та її дитячих образ складається ціла промисловість.

Мемуари Запасного

Після кількох місяців сумнівів і суперечок про те, чи побачать світ анонсовані мемуари принца Гаррі, чи подружжя чорних овець з королівської родини здасть назад, залагодивши конфлікт непублічно, видавництво Penguin Random House випустило-таки книгу під назвою "Принц Гаррі. Запасний", до того ж, одразу 16 мовами. Написана Гаррі у співавторстві та під керівництвом професійного письменника-біографа Дж. Р. Мерінгера ця 416-сторінкова книга побила всі рекорди попиту, була негайно розібрана на цитати, і навіть коротко переказана ще до початку офіційних продажів, що стартували 10 січня. Останнє стало можливим завдяки випадковості: кілька книг було помилково продано в Іспанії ще 5 січня. І тут же знайшлися читачі, які захотіли і змогли миттєво прочитати несподівану покупку та написати рецензію – спойлер, який підігрів до мемуарів Гаррі додатковий інтерес. Ну, так усе випадково збіглося.

У перший же день було продано 400 тисяч екземплярів, а ті, хто не захотів витрачатися і розраховував прочитати мемуари в публічній бібліотеці, записуються в чергу, що розтягнулася вже на півроку. Так їм, скупердям і треба.

Як написав один із коментаторів (а, може, і не один, оскільки це досить очевидно), "читачі поспішають дізнатися як непристойні, так і звичайні подробиці життя британської королівської родини".

Невже це так цікаво? Хто б міг подумати, іди ж ти…

Реклама на dsnews.ua

Біографія включає опис особистих труднощів і переживань 38-річного (на даний момент) герцога Сассекського, у тому числі й розповіді про його переживання у зв'язку із загибеллю матері, принцеси Діани (Гаррі тоді було 12) та про складні стосунки з іншими членами королівської родини, включаючи батька, нині — короля Чарльза III, мачуху Каміллу та старшого брата — крон-принца Вільяма.

І так, людям цікаво це читати. Настільки цікаво, що залагоджувати сварку замітаючи її під килим, Гаррі немає жодного економічного сенсу: ну, хто ж різатиме курку, що несе такі яйця? Сварку в британському сімействі тепер плекатимуть роками, а Гаррі та його дружина, американська актриса афро-ірландського походження Меган Маркл, яка, власне, все це і затіяла, але зараз розсудливо ховається в тіні чоловіка, стануть професіоналами з пошуку та аналізу усіляких образ, завданих їм. Власне, вже стали: Гаррі натякнув, що на підході ще приблизно три томи мемуарів, такого ж обсягу, і це, як неважко здогадатися, лише початок. Адже життя продовжується, а отже, продовжиться і мемуаристика.

Гаррі також дав кілька інтерв'ю перед випуском книги, заявивши, що деякі члени королівської родини зливали у бульварну пресу компрометуючі історії про нього та його дружину Меган, щоб захистити свою репутацію. Королівська родина поки що відмовчується, але спустити все на гальмах навряд чи вдасться. Гаррі і Меган намацали золоту жилу, і її розроблятимуть — рік за роком — отже, якось реагувати на це все-таки доведеться.

До того ж неминуче з'являться наслідувачі. Королівська сім'я не живе у вакуумі: вона має слуги та охорону. Комерційний успіх "Запасного" створює для них величезну спокусу.

Операцію з розкручування книги було ретельно сплановано. Інтерес до Гаррі та його дружини попередньо розігріли прем'єрою на Netflix перших трьох серій серіалу " Гаррі та Меган ", що відбулася 8 грудня. Серіал, названий документальним (спірно, але, припустимо, що так), з максимумом деталей розповідає про їхній роман, від першого побачення до заручин. Загалом у ньому шість серій. Але це лише перший сезон, і буде ще. Просто не може не бути, оскільки серіал став прем'єрою шоу Netflix, що найбільше переглядається у 2022 році у Великій Британії: понад 28 мільйонів переглядів за перші чотири дні, причому, найчастіше серіал дивилися сім'ями.

Порядок престолонаслідування в британському королівському будинку після смерті Єлизавети II
Порядок престолонаслідування в британському королівському будинку після смерті Єлизавети II
Принц Гаррі — п'ятий у списку, після старшого брата, принца Вільяма та трьох його дітей
Принц Гаррі — п'ятий у списку, після старшого брата, принца Вільяма та трьох його дітей

Підігріваючи тему

Намагаючись утримати попит на книгу на високому рівні, Гаррі, через три дні після її виходу у продаж, дав інтерв'ю The Telegraph, ще раз перерахувавши свої образи: він завжди відчував себе другим і запасним, у сім'ї з ним поводилися гірше, ніж зі старшим Вільямом, постійно нагадуючи, що він "менш важливий". У книзі Гаррі каже, що був "тінью, підтримкою, планом Б": "Мене викликали на світ на випадок, якщо з Віллі щось трапиться. все це чітко прояснюється від початку життєвого шляху і регулярно підкріплюється після цього". І навіть того дня, коли його мати, принцеса Діана, народила Гаррі, його батько, принц Чарльз, нині король Чарльз III, сказав їй: "Чудово! Тепер ви дали мені спадкоємця і запасного — моя робота виконана".   А Гаррі, маленький, але спритний, запам'ятав, хоча стверджує, що не образився.

Ніколи не кажіть при зайвих дітях, розраховуючи, що вони за малоліття чогось не почують і не зрозуміють. Ці негідники з перших хвилин починають збирати матеріал для майбутніх мемуарів! І не факт, що відлік часу починається від народження.

Гаррі пройшовся по дітях принца Вільяма. "Як мінімум на одного з дітей брата чекає моя доля, доля "запасного" спадкоємця!", — сказав він.

Твердження цілком очевидне і, у зв'язку з цим, банальне: ну, так, чекає і чекає. Такі закони престолонаслідування. Якщо діти будуть правильно виховані, вони не увійдуть у штопор, подібний до того, до якого зараз увійшов Гаррі. Якщо ні, то що ж… Але втягування у скандал племінників виглядало вже як явний перебір. Втім, для невибагливої публіки — а на неї й розраховане це шоу — такий поворот теж цілком зійде.

Що взагалі відбувається?

Щодо Гаррі все більш-менш ясно: він об'єкт маніпуляції Меган, який став її спільником, ображений ставленням рідні до обраниці, він мстить, принагідно заробляючи. Або заробляє, попутно помстячи. Рано чи пізно ситуація мала до цього прийти. Деякі образи на старшого брата Гаррі, звичайно ж, є, і це нормально. Два брати з різницею всього два роки – це неминуче, і, часом, люте суперництво — і це природно. В даному випадку, суперництво було ускладнене престолонаслідуванням, важкими стосунками батьків та загибеллю матері. Сумно, звичайно, але дорослі люди зазвичай справляються із цим самі. Або йдуть до психотерапевта, якщо вже зовсім припрет. Безперечно, так зробив би і Гаррі без впливу ззовні. Але Меган побачила в його історії шанс заробити і взяла ситуацію в свої руки.

Британська королівська родина це, безперечно, переживе. Вона заслониться непробивним щитом спокійної гідності: рідкісні, дуже стримані, і навіть усунуті коментарі, з виразом готовності прийняти назад блудного сина і брата (щодо Меган розмова якщо і буде, то дуже окрема).

Інтерес до білизни в шафах королівської сім'ї, не завжди бездоганно чистій (а в кого немає проблем? Сім'я як сім'я.) пояснимо, по-перше, нудним життям тих, хто зараз у ньому із захопленням копається, а по-друге, тим, що це життя, не переставши бути нудним, стало останнім часом ще й досить моторошним. Ковід, економічна криза, виразна перспектива Третьої світової війни. Дуже хочеться відволіктися, і Меган, правильно оцінивши попит, вивела ринку затребуваний продукт. Причому дуже перспективний: "ображений Гаррі" має всі шанси стати торговим брендом.

Втім, є чимало й тих, кого скривджений запасний принц відверто дратує, і далеко не всі рецензії на книгу можна назвати позитивними. Але і для продажу цієї частини публіки цілком можна придумати щось слушне. Бо публіка, як відомо…

    Реклама на dsnews.ua