• USD 41.4
  • EUR 45.3
  • GBP 53.8
Спецпроєкти

Генпрокурор Гааги сказав, чи реально притягнути до відповідальності Путіна

Російський диктатор Володимир Путін у будь-який момент може постати перед Міжнародним кримінальним судом

Володимир Путін
Володимир Путін / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан, передає "ДС" із посиланням на CNN.

"Ніхто не повинен відчувати, що в нього є свобода дій. Ніхто не повинен відчувати, що може діяти вільно, і вже точно ніхто не повинен відчувати, що може діяти і безкарно чинити геноцид, злочини проти людяності або воєнні злочини", — сказав він.

Хан підкреслив, що ті, хто вважає, що неможливо притягнути до відповідальності Путіна, не розуміє історії.

"Я думаю, що ті, хто вважає, що це неможливо, не розуміють історії, тому що головні нацистські військові злочинці, (колишній президент Югославії Слободан, — "ДС") Мілошевич, (колишній політик боснійських сербів Радован, — "ДС") Караджич, (колишній військовий офіцер боснійських сербів Ратко, — "ДС") Младич, колишній президент (Ліберії, — "ДС") Чарльз Тейлор, (колишній прем'єр-міністр, — "ДС") Жан Камбанда з Руанди, Хіссен Хабре (колишній президент Чаду, — "ДС"). Усі вони були могутніми, впливовими людьми, і все ж таки вони опинилися в залах суду, де їхню поведінку розглядали незалежні судді. І це також дає привід сподіватися, що закон, як би важко це не було, може бути верховним", — заявив головний прокурор МКС.

Нагадаємо, 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна та уповноваженого президента РФ з прав дитини Марії Олексіївни Львової-Бєлової.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що видача ордера на арешт російського диктатора Володимира Путіна є рішенням, з якого почнеться історична відповідальність.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua