• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

Генсек НАТО звернувся до Росії з приводу нарощування військ біля кордонів України

Генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Йенс Столтенберг закликав Російську Федерацію припинити нарощування військ біля кордонів України

Йенс Столтенберг
Йенс Столтенберг
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав на спільній пресконференції з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою в Брюсселі перед початком засідання Комісії Україна-НАТО, передає "ДС".

За його словами, російське значне військове нарощування сил є невиправданим, необґрунтованим і викликає глибоку стурбованість.

"Росія повинна припинити це нарощування військ в Україні і біля неї, зупинити свої провокації і негайно знизити напруженість", — додав Столтенберг.

Також він зазначив, що НАТО серйозно стурбоване поточним розвитком подій на кордоні з Україною.

"НАТО відстежує ситуацію дуже уважно. У останні тижні Росія перемістила тисячі боєздатних військових до кордонів України — це найбільше скупчення російських військ з часу незаконної анексії Криму в 2014 році", — заявив генсек.

Також Столтенберг згадав, що в останні дні кілька українських солдатів загинули на сході України, і висловив свої співчуття.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна ніколи не стане частиною "русского мира".

Як писала "ДС", раніше головнокомандувач Збройними силами України генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що Росія збільшила кількість військ біля кордонів України, а також на території тимчасово окупованого Криму і в окремих районах Донецької і Луганської областей.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua