• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Генсек ООН закликав міжнародну спільноту до діалогу з талібами

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш закликав міжнародну спільноту продовжити діалог із талібами в Афганістані "для уникнення економічного колапсу та мільйонів смертей у країні"

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це генсек ООН заявив у своєму інтерв’ю AFP, інформує "ДС".

"Ми повинні підтримувати діалог із талібами, в якому ми прямо підтверджуємо наші принципи — діалог із почуттям солідарності з афганським народом. Наш обовʼязок – проявити солідарність із людей, які сильно страждають, мільйони з яких ризикують померти від голоду", — наголосив Гутерреш.

Він заявив, що наразі "немає жодних гарантій" щодо результату таких переговорів, але вести їх потрібно, щоб "не дати Афганістану стати центром тероризму і не допустити утиску прав жінок в цій країні".

Генсек ООН не виключає, що особисто відвідає Афганістан, "якщо для цього будуть сприятливі умови".

Гутерреш також закликав не допустити в Афганістані економічного колапсу, який може призвести до "страшних і масштабних наслідків в гуманітарній сфері".

Як писала "ДС", раніше держсекретар США Ентоні Блінкен підтвердив, що американська сторона веде переговори з представниками ісламістського руху "Талібан", зокрема щодо процесу евакуації.

Також повідомлялося, що таліби вимагають виключити своїх лідерів із санкційних списків ООН і США.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua