• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Глава правлячої партії Грузії зробив дивну заяву: до війни в Україні призвів Майдан

Керівник правлячої партії Грузії "Грузинська мрія" Іраклій Кобахідзе заявив, що війна Росії проти України начебто стала наслідком Майдану

Іраклій Кобахідзе
Іраклій Кобахідзе / Фото з соцмереж
Реклама на dsnews.ua

Кобахідзе цитує сайт "Эхо Кавказа", передає "ДС".

"Що з Майданом і що він приніс Україні? Вони втратили Крим і більшу частину Луганська і Донецька, продовження всього цього — війна, яка сьогодні йде в Україні", — сказав Кобахідзе.

За його словами, це результат процесів, яких хочуть радикали в Грузії.

Кобахідзе прокоментував слова євродепутата Віоли фон Крамон. Минулої ночі вона написала під час розгону акції в Тбілісі, що це нагадує їй Майдан в Україні в 2013-2014 роках.

"Що стосується порівняння з Майданом, по-перше, я вам скажу, що у в'язниці перебуває грузинський Янукович, і його звуть Міхеїл Саакашвілі… Ми будемо діяти не за порядком денним радикалів, порядком денним Віоли фон Крамон, а відповідно до інтересів грузинського суспільства", — сказав Кобахідзе.

Кобахідзе також заявив, що "Грузинська мрія" несе правду "в інтересах суспільства", а радикальна опозиція ввела всіх в оману у зв'язку з обговоренням у парламенті законопроектів про іноземний вплив.

Лідер "Грузинської мрії" назвав спекуляціями заяви про те, що ухвалення закону про "іноагентів" негативно позначиться на процесі отримання Грузією статусу кандидата в ЄС.

За його словами, керівна партія, після ухвалення законопроєктів у першому читанні, чекатиме на висновок Венеціанської комісії, на що піде менше ніж три місяці.

Кобахідзе сказав, що всі, хто порушив закон на акції протесту, мають бути покарані за всією суворістю закону і проголосив нове гасло: "Ми підемо вперед із християнством до Європи! Ми будемо йти вперед із суверенітетом у бік Європи! Ми гідно підемо вперед у бік Європи".

Одночасно він назвав "революцію троянд" 2003 року в Грузії "революцією іноагентів", яка принесла країні дев'ять антиєвропейських років".

Як повідомляла "ДС", 7 березня парламент Грузії ухвалив закон "Про прозорість іноземного впливу" (калька з російського закону "Про іноагентів") у прискореному режимі. Поліція спробувала силою розігнати людей, які протестували проти ухвалення закону.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua