• USD 27.1
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Голова ЦРУ їде до Москви застерегти РФ від нарощення військ біля України, — CNN

Президент США Джо Байден направив до Москви директора ЦРУ Білла Бернза, щоб попередити Кремль про те, що США уважно стежать за нарощуванням російських військ біля кордону з Україною, і щоб спробувати визначити, чим керується Росія

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать джерела CNN, передає "ДС".

Як зазначається, рідкісна поїздка Бернза до Росії, де він провів переговори з високопоставленими представниками служб безпеки Кремля, які безпосередньо беруть участь у військових діях, відбулася у зв'язку з тим, що США дедалі більше стурбовані нерегулярним переміщенням російських військ і техніки поблизу кордону України.

Оцінки мотивів Росії всередині адміністрації дуже різняться: деякі джерела повідомляють CNN, що вони вважають, що Росія може готуватися до вторгнення, тоді як інші припускають, що вони проводять навчання або просто намагаються залякати Україну.

Зазначається, що адміністрація Байдена останніми днями активізувала свої зусилля з деескалації напруження між Москвою та Києвом. Джерела повідомили CNN, що після своїх зустрічей у Росії Бернз поговорив телефоном із президентом України Володимиром Зеленським, намагаючись зняти цю напругу. Уточнюється, що в четвер до Києва також направили високопосадовця Держдепартаменту для підтримки цих зусиль.

Як писала "ДС", тиждень тому американські ЗМІ повідомили, що російські війська знову починають накопичуватися біля кордонів України, що викликає стривоженість чиновників у США та Європі.

Згодом низка іноземних ЗМІ, зокрема Politico, опублікувала нібито супутникові знімки, які підтверджують збільшення кількості військ Російської Федерації на кордоні з Україною.

США повідомили, що уважно стежать за маневрами російських військ на кордоні з Україною, але зараз не спостерігається агресивних дій з боку ЗС РФ.

Секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов заперечує скупчення російських військ на кордоні з Україною.

Проте, за даними Міністерства оборони України, на кордоні з Росією перебуває угрупування близько 90 тисяч військових.

У Верховній Раді України заявили, що війська РФ біля кордонів України не становлять небезпеки.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua