• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Греція та Мальта не поспішають заморожувати російські активи, — ЗМІ

Греція та Мальта заморозили активи російських громадян зі списків санкцій Європейського Союзу на суми 212 000 євро та 147 000 євро відповідно

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у внутрішньому документі Євросоюзу, дані якого підтвердив представник ЄС, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

Представник ЄС зазначив, що Греція та Мальта відстають від своїх колег по блоку у заморожуванні підсанкційних російських активів, оскільки Євросоюз розглядає можливість використання активів для допомоги Україні.

На сьогоднішній день 27 країн ЄС повідомили про заморожування близько 20,3 млрд євро (22 млрд доларів) російських активів, які перебувають під санкціями, при цьому Італія, Ірландія, Франція, Іспанія, Німеччина, Бельгія, Люксембург та Австрія повідомили про понад мільярд євро кожна.

Згідно з документом виконавчої Європейської комісії ЄС майже кожна країна ЄС заморозила активи на мільйони доларів.

Греція та Мальта захищали свою роботу щодо санкцій. Греція підтвердила, що повідомила блок про заморожування активів на суму 212 тисяч євро. Мальта заявила, що заморозила 222 тисячі євро, тоді як у документі ЄС зазначено 147 тисяч євро.

"Це трохи дивно… Або їх мало, або вони не виконують своєї роботи. Або вони щось зробили, але не повідомили нам, хоча мали шанси", — сказав представник ЄС на умовах анонімності.

Представник грецької влади заявив, що 212 000 євро вичерпали всі активи, ідентифіковані Афінами на основі списку санкцій ЄС.

"Інвестиційне середовище Греції не сприяє припливу російського капіталу та офшорів", — додав чиновник.

Представник прем'єр-міністра Мальти сказав, що Мальта допомогла іншим європейським країнам конфіскувати активи, такі як яхти, які зареєстровані на Мальті, але фізично знаходилися в іншому місці.

Як повідомляла "ДС", 22 грудня Сенат США схвалив конфіскацію російських активів на користь України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua