• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Хочемо, щоб нас поважали: президент Таджикистану відчитав Путіна (ВІДЕО)

Президент Таджикистану Емомалі Рахмон розкритикував главу Кремля Володимира Путіна

Рахмон та Путін
Рахмон та Путін
Реклама на dsnews.ua

Так, у п’ятницю, 14 жовтня, на саміті "Центральна Азія – Росія", який відбувається в столиці Казахстану Астані, Рахмон особисто звернувся до Путіна з проханням не вести політику щодо країн Центральної Азії як до колишнього Радянського Союзу, передає "ДС" з посиланням на Inform Buro.

"Чому на якийсь нещасний форум у Таджикистані ми благаємо, я дав доручення МЗС, я навіть з вами говорив, щоб хоча б на рівні міністрів були присутні. Ні, на рівні заступників міністрів. Ось Таджикистан заслужив, стратегічний партнер… Ми хочемо, щоб нас поважали. Де ми щось порушили? Десь не так привіталися?" - звернувся до голови РФ Емомалі Рахмон. 

Президент Таджикистану порівняв теперішнє ставлення Кремля до держав Центральної Азії із ситуацією в Радянському Союзі і попросив Путіна не повторювати помилок комуністичного режиму.

"Ми були свідками з вами розвалу Радянського Союзу. Як і зараз, ми були свідками того, що не було уваги малим республікам, малим народам. Не враховувалися традиції, звичаї. Не надавали підтримки розвитку…" – наголосив Емомалі Рахмон. 

Він також підкреслив, що понад два мільйони громадян Таджикистану приїжджали до РФ не тільки на заробітки, але й для того, щоб через територію Росії виїхати до інших країн. При цьому таджикистанський лідер спрогнозував різке зменшення цих транзитерів через застосовані Заходом санкції, які обмежують, зокрема, авіасполучення з РФ.

Нагадаємо, за даними ГУР МО, Кремль намагається використати у війні проти України ресурси країн Центральної Азії.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua