• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Іран допустить інспекторів МАГАТЕ на ядерні об'єкти

Іран і Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) досягли домовленостей про інспекцію іранських ядерних об'єктів

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це, за даними Reuters, було погоджено на зустрічі глави МАГАТЕ Рафаеля Гроссе з іранським керівництвом в Тегерані, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Переговори представників влади Ірану з главою МАГАТЕ були націлені на ослаблення протистояння між Тегераном і Заходом, оскільки воно загрожує ескалацією і зривом переговорів по відновленню ядерної угоди ряду країн з Тегераном.

"Інспекторам МАГАТЕ дозволено обслуговувати ідентифіковане обладнання та замінювати його носії, які будуть зберігатися під спільними печатками МАГАТЕ та AEOI (Організація з атомної енергії Ірану — ред.) в Ісламській Республіці Іран", — йдеться в заяві за підсумками переговорів.

Як повідомляла "ДС", раніше новообраний президент Ірану Ібрагім Раісі відмовився від зустрічі з американським колегою Джо Байденом навіть в разі скасування санкцій США. При цьому в Державному департаменті США заявили про готовність провести "ядерні" переговори з іранським керівництвом.

США і Євросоюз висловили занепокоєння у звʼязку з ядерною програмою Ірану і закликали Тегеран виконувати зобовʼязання по ядерній угоді, від чого залежить зняття санкцій.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua