• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

ISW: Кремль не знає, що робити з рейдами на Бєлгородщину, паніка зростає

Рейди підрозділів "Російського добровольчого корпусу" та легіону "Свобода Росії" у Бєлгородській області РФ продемонстрували відсутність у влади Кремля розуміння, як реагувати на ситуацію

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни, передає "ДС".

За словами аналітиків, суперечливі російські відповіді та повідомлення про операцію проукраїнських повстанців у Бєлгородській області свідчать про те, що Москва все ще не вирішила, як реагувати на транскордонні рейди.

Повідомлення, що суперечать одне одному, від офіційних російських джерел про ситуацію в російському регіоні та рішення губернатора В'ячеслава Гладкова відреагувати на "РДК" та "ЛСР", на думку ISW дозволяють припустити, що політик не узгоджував свої відповіді із Міноборони РФ.

"Реакція Росії в основному була зосереджена на інформаційному впливі, і немає жодних ознак того, що російське керівництво встановило ширшу політику запобігання подальшим обмеженим рейдам у прикордонні області Росії", — йдеться у звіті.

В інституті нагадали, що 4 червня боєць "РДК" заявив про відсутність організації владою Бєлгородської області оголошених заходів з евакуації в районі Шебекіно, громадяни населеного пункту в основному втекли за власним бажанням, залишивши чимало населених пунктів у напівзанедбаному стані.

Водночас Гладков стверджував, що 4000 мешканців цього району наразі перебувають у пунктах тимчасового розміщення через евакуацію.

Аналітики також підкреслили, що рейди та прикордонні обстріли Бєлгородської області дедалі частіше стають предметом критики на адресу російського військового керівництва.

Власник терористичного угрупування "ПВК "Вагнер" Євген Пригожин використовував ситуацію в Бєлгородській області для критики Міноборони РФ 3 та 4 червня, особливо вказавши на відсутність реакції з боку голови відомства Сергія Шойгу, генерал-полковника Олександра Лапіна та начальника Генерального штабу РФ генерала Валерія Герасимова.

Крім того, російський терорист та військовий злочинець Ігор Гіркін стверджував, що Кремль не може нічого зробити з ситуацією в Бєлгородській області, не вдаючись до значного відволікання ресурсів, яке, ймовірно, призведе до операції з виснаження, що нагадує штурми Бахмута.

Як писала "ДС", 4 червня бійці "Російського добровольчого корпусу" повідомили, що знову зайшли у населений пункт Шебекіно та інші населені пункти області й запропонували зустрітися губернатор області Гладкову у храмі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua