• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.1
Спецпроєкти

Ізраїль раптово скасував дозвіл на евакуацію іноземців із Сектору Гази

МЗС Ізраїлю в суботу, 14 жовтня, за дві години до запланованої евакуації українців та інших іноземців із Сектору Гази з незрозумілих причин відкликало такий дозвіл

Дмитро Лубінець
Дмитро Лубінець
Реклама на dsnews.ua

Про це уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець сказав в ефірі телемарафону, передає "ДС",

"Вчора був офіційно підкріплений документально дозвіл на евакуацію громадян України, як і інших громадян іноземних держав, які повинні були перетнути пункт перетину "Рафах". Це фактично єдиний пункт перетину, який може застосовуватися для евакуації цивільного населення, і громадяни іноземних країн могли вийти на територію Єгипту.

Сьогодні за дві години до цієї евакуації з незрозумілих причин МЗС Ізраїлю повідомило про те, що вони не гарантують безпеку і відкликають цей дозвіл.

Уже є офіційна заява від нашого МЗС, наш посол надіслав офіційно ноту протесту. За нашою інформацією, так само зробили або планують зробити ще низка країн. Ми не розуміємо, чому не дозволяють евакуацію громадянам України, як і решті громадян іноземних держав. Тим більше, що всі наполягають на тому, що в першу чергу евакуацію запросили жінки і діти", — зазначив Лубінець.

Омбудсмен додав, що сам пункт пропуску "Рафал" відкритий з боку Єгипту, як стверджує єгипетська влада.

"Фактично від Ізраїлю ми просимо, щоб цей пункт перетину був безпечний і його просто не бомбили. Від палестинців і влади Палестини ми просимо, щоб просто дозволили вийти нашим громадянам, а єгипетська влада – просто їх пропустила, прийняла", – сказав він.

За словами Лубінця, ситуацію в Секторі Гази "треба називати гуманітарною катастрофою".

"За нашою інформацією, там не просто відключення світла, проблеми з водою, з їжею, з ліками, проблема в тому, що там немає вже мобільного зв'язку. І наш коннект з нашими громадянами теж втрачається", – сказав він.

Лубінець зазначив, що на сьогодні відомо про 243 українці, які потребують евакуації з Сектора Гази, але ця цифра буде зростати.

"Загальний образ – це наші громадянки України, які вийшли заміж за палестинців і проживали на території Сектора Гази. В сім’ях з'явились діти. У когось з дітей є документи українського зразка, у когось немає, в когось вийшов термін щодо українських паспортів. МЗС, на мій погляд, працює максимально ефективно… Нам не важливо, документи прострочені чи не прострочені. Це громадяни України, ми зробимо все, щоб їх евакуювати", – наголосив Лубінець.

Нагадаємо, омбудсмен Дмитро Лубінець прибув до Каїру (Єгипет), щоб допомогти налаштувати механізм евакуації громадян України з Сектора Гази.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua