• USD 40.6
  • EUR 43.5
  • GBP 51.7
Спецпроєкти

Замах на Фіцо: суд ухвалив запобіжний захід нападнику

Суд у Словаччині в суботу, 18 травня, постановив взяти під варту Юрая Цинтулу, який 15 травня стріляв у прем’єр-міністра країни Роберта Фіцо

Роберт Фіцо
Роберт Фіцо
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні словацького видання Pravda, передає "ДС".

Суддя Спеціалізованого кримінального суду погодився з клопотанням прокурора і прийняв рішення про взяття обвинуваченого під варту. 

Підставою для цього стало побоювання щодо можливої втечі підозрюваного. Суддя не прийняв письмову обіцянку обвинуваченого і відхилив клопотання про нагляд з боку офіцера пробації та медіації.

Обвинувачений має встановлений законом термін для того, щоб повідомити, чи буде він подавати скаргу на це рішення, яке може розглянути Верховний суд.

Суд розглядав питання про взяття під варту Цинтули близько трьох з половиною годин.

71-річному Цинтулі загрожує вирок у вигляді 25 років або довічне ув'язнення за замах на прем'єр-міністра Словаччини.

Як повідомляла "ДС", 15 травня у прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо стріляли після виїзного засідання уряду. За словами свідків, які були на місці події, прем'єр підійшов до людей, які вітали його, і саме тоді пролунало кілька пострілів. Після цього очільник уряду впав на землю.

У Фіцо стріляв 71-річний поет Юрай Цинтула.

Після замаху політика екстрено доставили до лікарні та прооперували. Директорка лікарні у Банську-Бистриці Міріам Лапунікова заявляла, що прем'єр перебуває у тяжкому, але стабільному стані.

17 травня Фіцо переніс чергову операцію, його стан залишається дуже важким.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua