• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Камбоджа допоможе розмінувати Україну

Камбоджа направить до України саперів для навчання українських фахівців знешкодженню мін, встановлених російськими військами

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив прем'єр-міністр країни Хун Сен під час телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським, передає "ДС" із посиланням на The Washington Post.

Хун Сен узяв на себе зобов'язання направити інструкторів у співробітництво з Японією.

Генеральний директор Камбоджійського протимінного центру Хенг Ратан повідомив у своєму Facebook, що після консультацій з японськими партнерами його агентство направить свою першу групу в Україну на початку грудня, а друга група може бути відправлена ​​в першому кварталі 2023 року.

Зеленський привітав пропозицію саперів.

Декілька інших країн, у тому числі США та Німеччина, вже надали Україні допомогу в розмінуванні.

Камбоджа стала однією з найбільш замінованих країн світу за майже три десятиліття війни, яка закінчилася 1998 року. З того часу було видалено та знищено велику кількість мін та інших боєприпасів, що не розірвалися, що значно скоротило кількість жертв. Камбоджійські сапери стали одними з найдосвідченіших у світі, і за останнє десятиліття кілька тисяч людей було відправлено під егідою ООН для роботи в Африці та Близькому Сході.

Як повідомляла "ДС", Міністерство внутрішніх справ України планує провести первинне розмінування деокупованих територій упродовж року.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua