• USD 40.3
  • EUR 43.8
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Казахстан підтримав "мирний план" Китаю

Міністерство закордонних справ Казахстану заявило про підтримку так званого "мирного плану" Китаю щодо завершення війни РФ проти України

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті МЗС Казахстану, передає "ДС".

"Республіка Казахстан вітає позицію Китайської Народної Республіки щодо політичного врегулювання української кризи, яка заслуговує на підтримку як припинення кровопролиття на основі територіальної цілісності, незалежності та суверенітету держав відповідно до основоположних принципів Статуту Організації Об'єднаних Націй", — заявили у відомстві.

У МЗС Казахстану наголосили, що підтримують мирне вирішення проблеми виключно на основі міжнародного права та принципів Статуту ООН.

Там також виступили за те, щоб "залучені до військового конфлікту сторони проявили добру волю, припинили бойові дії та скоріше сіли за стіл переговорів, а світове співтовариство всіляко сприяло дипломатичному вирішенню ситуації".

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський не вважає пропозиції Китаю щодо врегулювання війни в Україні мирним планом, але бачить в ініціативі позитивні речі.

У суботу, 25 лютого, президент Франції Еммануель Макрон, анонсуючи свою поїздку до Пекіну, закликав Китай долучитись до дій західних країн, щоб посилити тиск на Росію.

Президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр розкритикував запропонований Китаєм "мирний план" щодо завершення війни в Україні. Головною проблемою політик вважає небажання Пекіна говорити з Києвом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua