• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Кібератака, за якою ймовірно стоять російські хакери, зачепила також Німеччину

Кібератака на виробника програмного забезпечення Kaseya, чий софт використовувала велика шведська мережа супермаркетів Coop Sweden, могла торкнутися й тисячі компʼютерів в Німеччині

Реклама на dsnews.ua

Таку оцінку висловили Федерального відомства з безпеки у сфері інформаційної техніки (BSI), передає "ДС" із посиланням на DW.

"Одна компанія, що надає послуги у сфері IT, вже повідомила про те, що піддалася атаці", — сказав представник BSI, відзначивши, що клієнтами вищезгаданої компанії були тисячі фірм, які в підсумку також могли постраждати від хакерського нападу.

У BSI припускають, що 5 липня їм можуть почати надходити повідомлення від постраждалих від кібератаки компаній, які не помітили зламу їхніх систем до початку робочого тижня.

При цьому лише підприємства, що працюють в критичних для інфраструктури країни галузях на кшталт енергопостачання зобовʼязані повідомляти про вчинені проти них хакерські атаки.

Нагадаємо, напередодні хакерська група, ймовірно повʼязана з Росією, зламала близько 200 американських компаній в результаті великомасштабної атаки з використанням програм-вимагачів. Охоронна фірма "Huntress Labs" заявила в пʼятницю, що підозрює в новій кібератаці російську хакерську групу REvil, яка також стояла за атакою на постачальника мʼяса JBS.

Наразі експерти вважають, що зловмисників цікавив лише викуп за відновлення роботи систем, а не особисті дані клієнтів компаній.

Президент Сполучених Штатів Джо Байден заявив, що доручив спецслужбам розслідувати, хто стоїть за кібератакою, яка вразила напередодні сотні американських підприємств.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua