• USD 29.3
  • EUR 29.8
  • GBP 34.8
Спецпроєкти

Латвія продовжила програму допомоги біженцям з України

Кабінет Міністрів Латвії продовжив заходи підтримки українських біженців до кінця поточного року

Реклама на dsnews.ua

Рішення було ухвалено на позачерговому засіданні, передає "ДС" із посиланням на Delfi.

Так, первинна підтримка у вигляді розміщення українських біженців надаватиметься на строк до 120 днів, але не довше, ніж до 31 грудня 2022 року. Фізичні та юридичні особи також зможуть отримувати компенсацію за проживання цивільних осіб в Україні терміном до 120 днів, але не довше, ніж до 31 грудня 2022 року.

Крім того, законопроект передбачає можливість для українських біженців, які не зможуть знайти собі житло, отримувати підтримку в розміщенні також через 120-денний період, але не довше, ніж до 31 грудня 2022 року.

Проживання та харчування надаватимуться до 31 грудня 2022 року. Харчування громадянам України, які звернулися за ним з 25 травня, надаватимуться на строк до 30 днів, але не довше, ніж до 31 грудня 2022 року.

Поправки до закону передбачають, що фізична чи юридична особа, яка безкоштовно розміщує одного чи кількох громадян України у власному будинку, зможе отримувати компенсацію за проживання кожного біженця 120 днів (раніше 90 днів) до 31 грудня 2022 року. Це означає, що ті, хто прийме біженців, можуть претендувати на компенсацію.

Як і раніше, ті цивільні особи України, які розміщені у фізичних та юридичних осіб, які отримують за цю винагороду, не отримуватимуть продуктів харчування від держави.

Поправки передбачають, що держава продовжить надавати житло, але лише до 31 грудня 2022 року, тим громадянам України, які не можуть знайти місце для проживання самостійно після закінчення зазначеного 120-денного терміну. Таку допомогу держави зможуть отримати біженці з інвалідністю, ті, хто доглядає інваліда, біженці, які досягли пенсійного віку згідно з латвійським законодавством, а також тим, хто очно відвідує дитсадок, школу чи внз у Латвії. На таку ж підтримку зможуть розраховувати вагітні жінки, які перебувають у декретній відпустці, один з батьків у період догляду за дитиною, а також ті, хто забезпечує догляд за дитиною, у якої немає можливості відвідувати дитсадок.

Ті фізичні та юридичні особи, які розмістять у себе безкоштовно українських біженців вищезгаданих категорій, зможуть отримувати компенсації.

Нові правила Кабінету Міністрів регулюватимуть уже конкретний порядок надання первинної допомоги цивільному населенню України. Також нові правила обумовлюють отримання допомоги та підтримки українськими біженцями, які мають проблеми з пересуванням.

Передбачається, що на заходи підтримки біженців потрібно 7,87 млн євро з державного бюджету цього року і 964 900 євро наступного року. Левова частка коштів – близько 5,76 млн євро – із цієї суми призначена для забезпечення біженців житлом.

За інформацією МВС, з початку війни в Україні в Латвії зареєстровано близько 32 000 мирних біженців, майже 26 000 біженців отримали дозвіл на проживання з правом на працевлаштування.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua