• USD 26.9
  • EUR 31.7
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

Лавров запитає у Туреччини, чому Україну "затягують" до НАТО

Росія найближчим часом під час чергових контактів планує обговорити з Туреччиною тему "затягування" України в Північноатлантичний Альянс

Сергій Лавров
Сергій Лавров / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це сказав міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, передає "ДС" із посиланням на ТАСС.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба 19 червня висловив подяку за рішучу підтримку Туреччиною членства України в НАТО. У свою чергу, міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу запевнив, що Анкара буде і надалі всіма способами підтримувати євроатлантичну інтеграцію України.

Така позиція Туреччини не сподобалася Росії, там назвали прагнення України до вступу в НАТО "затягуванням" країни в Альянс.

"Ми дуже чітко, недвозначно свою позицію щодо спроб затягувати Україну в НАТО позначили. У мене немає сумнівів, що серйозні, відповідальні держави прекрасно розуміють, про що йдеться. Ми в регулярному діалозі з нашими турецькими колегами, найближчим часом у нас планується черговий контакт. Я думаю, ми, звичайно ж, поговоримо і на цю тему теж", — заявив Лавров.

Як повідомляла «ДС», в підсумковому комюніке саміту НАТО від 14 червня зазначено, що Україна стане членом НАТО за допомогою механізму Плану дій щодо членства (ПДЧ). Генеральний секретар Альянсу Йенс Столтенберг пообіцяв підтримку Україні з боку країн-членів у питанні вступу.

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам країн Альянсу, однак висловив жаль у зв'язку з відсутністю конкретних термінів надання Україні ПДЧ.

На думку президента США Джо Байдена, війна на Донбасі не є перешкодою для членства України в Північноатлантичному альянсі (НАТО), на відміну від корупції.

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан заявив, що для вступу України до НАТО поки не склалися відповідні умови.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua