• USD 36.6
  • EUR 37.9
  • GBP 44
Спецпроєкти

Лукашенко засмутився через "захмарні" ціни в Білорусі та заборонив їх підвищувати

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко запровадив заборону на підвищення цін у країні, починаючи з 6 жовтня

Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко
Реклама на dsnews.ua

Про це рішення він оголосив на нараді з економічним блоком щодо інфляції, передає "ДС" із посиланням на білоруське державне видання "БелТА".

"З 6 числа (жовтня, — "ДС") забороняється будь-яке зростання цін. Забороняється! З сьогоднішнього дня. Не з завтрашнього дня, а з сьогоднішнього. Щоб за добу не накрутили ціни. Тому з сьогоднішнього дня зростання цін забороняється. І не дай боже хтось по бухгалтерії проведе заднім числом щось, якісь розрахунки, перерахунки", — наказав Лукашенко.

Рішення Лукашенко обґрунтував тим, що ціни в Білорусі , за його словами, стали "захмарними" після "шаленого сплеску" і "далі таке продовжуватися не може".

За його словами, "немає необхідності далі підвищувати зростання цін". 

"Далі ціни підвищувати ніде не можна. Немає необхідності. Але бувають винятки. І ці винятки під контролем міністра та губернаторів. Все", — заявив Лукашенко.

Він також попередив, щоб на цьому тлі не було "якогось закриття об'єктів та спроб піти з ринку".

Наближений до пресслужби Лукашенка Telegram-канал "Пул Первого" повідомив, що винятки можуть бути лише індивідуальними, і вони мають прийматися міністрами або головами облвиконкомів.

"За порушення — відповідальність Генпрокуратури та КДК (Комітет державного контролю, — "ДС") — затримання та кримінальні справи. Відповідальність у всій вертикалі", — йдеться у повідомленні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua