• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Лукашенко значно розширив коло силовиків для боротьби із протестами

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав закон "Про зміну законів з питань захисту суверенітету і конституційного ладу", яким уточнив норми оголошення надзвичайного стану

Реклама на dsnews.ua

Про це 15 липня повідомила пресслужба Лукашенка, інформує "ДС".

Таким чином, в закон "Про надзвичайний стан" вносяться поправки. Згідно з Конституцією і цим законом, підставою для введення надзвичайного стану (крім стихійних лих і катастроф) є наявність масових заворушень.

Разом з тим раніше не було визначено, що саме вважається заворушеннями. Тому в підписаному законі конкретизується, що до заворушень відносяться спроби насильницької зміни конституційного ладу, захоплення або присвоєння влади, збройний заколот, масові заворушення, міжнаціональні та міжконфесійні конфлікти, що супроводжуються насильницькими діями, що створюють безпосередню загрозу життю і безпеці громадян.

Новим законом також уточнюється перелік можливих надзвичайних заходів і тимчасових обмежень, що застосовуються при введенні надзвичайного стану. Зокрема, перелік можливих надзвичайних заходів і тимчасових обмежень доповнюється призупиненням випуску і розповсюдження продукції ЗМІ.

Крім того, Лукашенко своїм законом розширив коло силових органів, які залучаються до забезпечення режиму надзвичайного стану, за рахунок включення в число воєнізованих організацій МНС, Слідчого комітету, Державного комітету судових експертиз та Департаменту фінансових розслідувань.

Також зазначається, що Збройні сили Білорусі наділяються додатковими завданнями. Зокрема, це боротьба з тероризмом, охорона громадської безпеки, припинення масових заворушень, забезпечення безпеки осіб, які охороняються, і обʼєктів, що охороняються.

Як писала "ДС", Генеральна прокуратура України детально вивчить співпрацю самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка з терористами т.зв. "ЛНР".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua