• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Макрон закликає "не принижувати Росію" заради дипломатії

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що дуже важливо не принижувати Росію, щоб, коли бойові дії в Україні припиняться, можна було знайти дипломатичне рішення

Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав в інтерв'ю регіональним газетам, опублікованому в суботу, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

Макрон намагався підтримувати діалог з президентом Росії Владіміром Путіним після вторгнення РФ в Україну в лютому. Його позицію неодноразово критикували деякі країни в Європі, оскільки вони розглядають її як підрив зусиль з тиску на Путіна.

"Ми не повинні принижувати Росію, щоб у день, коли припиняться бойові дії, ми могли побудувати вихідний пандус дипломатичними засобами", — сказав Макрон.

"Я переконаний, що роль Франції – бути посередницькою державою" — додав він.

Макрон регулярно спілкувався з Путіним після вторгнення в рамках зусиль щодо припинення вогню та початку переговорів між Києвом і Москвою.

"Я думаю, і я йому сказав, що він робить історичну і фундаментальну помилку для свого народу, для себе та для історії", — сказав Макрон.

Як писала "ДС", Макрон шукав варіант завершення війни, який допоможе "зберегти обличчя" російському президентові Володимиру Путіну, отримавши територію України.

Нагадаємо, 9 травня Макрон заявив, що на вступ України до ЄС підуть десятиліття, тому воюючій країні потрібно запропонувати замінник, який дасть українцям "певну надію".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua