• USD 39.8
  • EUR 42.3
  • GBP 49
Спецпроєкти

Масова втеча: У столиці Гаїті втекли з тюрми кількасот в'язнів

Сотні ув'язнених втекли з Національної в'язниці Гаїті у столиці Порт-о-Пренсі на тлі нападу озброєних банд

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє CNN, передає "ДС".

Одна з поліційних профспілок звернулася до всіх офіцерів у Порт-о-Пренсі, які мають автомобілі і зброю, з проханням допомогти і відновити контроль над в'язницею. При цьому наголошувалося, що ситуація загрозлива з огляду на те, що на вулицях столиці вже орудують 3 тисячі бандитів.

Розсварені банди контролюють більшу частину Порт-о-Пренса, перекриваючи життєво важливі шляхи постачання по всій країні. Понад 300 тисяч жителів столиці були змушені залишити домівки через розгул насильства у столиці. Близько 1 100 людей були вбиті, поранені або викрадені тільки в січні, який ООН назвала найбільш жорстоким місяцем за два роки.

Лідер гаїтянських банд і колишній поліціянт Джиммі Шерізьє заявив, що він продовжить домагатися усунення Аріеля Анрі з посади прем'єр-міністра.

Анрі минулого місяця не пішов у відставку, посилаючись на ескалацію насильства. За попередньою домовленістю, він зобов'язався провести вибори і передати владу до 7 лютого.

Лідери країн Карибського басейну заявляли, що прем'єр-міністр Гаїті погодився провести загальні вибори не пізніше 31 серпня 2025 року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua