• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

"Маємо забезпечити потреби України перед майбутньою битвою": очільник Пентагону відкрив десятий "Рамштайн"

У середу, 15 березня, партнери України зібралися на десяте засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що наразі країни зосереджуються на координації довгострокової допомоги

Ллойд Остін
Ллойд Остін
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав у відкритому вступному слові на засіданні, передає "ДС".

"Ми маємо забезпечити повні можливості України перед майбутньою битвою, зокрема щодо запасних частин; зробити, щоб ці пакети [допомоги] підтримували критичні можливості; надати додаткове обладнання", — сказав глава Пентагону.

Він додав, що потрібно знайти способи надати нову допомогу боєприпасами та системами ППО. Також члени Контактної групи мають розробити інноваційні рішення щодо проблем виробництва боєприпасів.

"Я впевнений, що ми продовжимо збільшувати зусилля, щоб задовольнити потреби України на весну і надалі", — сказав Остін.

Він додав, що за останні три місяці члени "Рамштайну" показали лідерство у нарощуванні можливостей, які Україна потребує для захисту та збільшення сил на полі бою. Так, за словами Остіна, коаліція країн, які передають танки Leopard, продовжує зростати — 9 країн наразі зобов'язалося надати понад 150 танків. 

Кількість країн, які надають системи ППО, також продовжує збільшуватися. Наприклад, на останньому засіданні йшлося про надання Samp-T від Італії та Франції, системи Patriot від США, Німеччини та Нідерландів. А багато інших країн надали системи меншого діапазону, наприклад NASAMS та Iris-T від Канади та Франції.

Нагадаємо, попередня зустріч у форматі "Рамштайн" відбулася у середині лютого.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua