• USD 39.5
  • EUR 42.2
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

Мінфін США: Активи РФ не зможуть замінити допомогу Україні

Міністр фінансів США Джанет Єллен заявила, що будь-який план арешту або монетизації близько заморожених російських активів (282 мільярдів доларів) для допомоги Україні не може розглядатися як заміна терміново необхідної допомоги

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Bloomberg, передає "ДС".

"Я не бачу реальної заміни для Конгресу в наданні Україні допомоги, якої вона потребує цього року", — сказала Єллен.

Агентство зазначає, що хоча Європейський Союз запропонував Україні "дуже значне фінансування", і Японія також зробила свій внесок, загальна сума не здається достатньою. 

Міністр зазначила, що ці кошти можуть допомогти країні впоратися в найближчій перспективі, поки Київ чекає на більш комплексну допомогу.

Понад 60 мільярдів доларів з запропонованої надзвичайної допомоги США Україні застрягли в Конгресі на кілька місяців, оскільки лідери республіканців намагаються змусити президента Джо Байдена прийняти рішення щодо імміграційної політики. Єллен попередила, що без цієї допомоги Україна може зіткнутися з серйозним дефіцитом коштів. Оскільки подальша допомога з боку США під питанням, зростає готовність розглянути те, що колись вважалося ризикованим кроком, включаючи арешт заморожених російських активів.

"Це могло б допомогти в довгостроковій перспективі", — повідомила Єллен в інтерв'ю.

Як писала "ДС", 2 лютого Рада Європейського Союзу затвердила постанову, що дає можливість використовувати прибутки, отримані від заморожених у Європі активів центрального банку Російської Федерації на потреби України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua