• USD 36.6
  • EUR 36.1
  • GBP 41.1
Спецпроєкти

Міноборони Білорусі заявило про "непричетність" до війни: в Україні відповіли

В Міноборони Білорусі заявляють, що вони не є учасниками війни, яку розв'язала Росія проти України. Україна вважає це щонайменше лукавством, адже з білоруської сторони в нашу країну запускають ракети

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив український посол у Білорусі Ігор Кизим у Facebook, передає "ДС".

Нещодавно начальник департаменту міжнародного військового співробітництва Міноборони Білорусі Валерій Ревенко в інтерв’ю одному з видань заявив, що білоруська сторона нібито жодним чином не причетна до війни Росії проти України.

"Обстановка розвивається на півдні, в Україні, ми уважно стежимо, ми не є учасниками збройного протистояння: нашого особового складу, техніки, озброєння там немає", — сказав Ревенко.

Варто зазначити, що сам лідер білоруського режиму Александр Лукашенко неодноразово робив гучні заяви щодо ролі Білорусі у війні, так чи інакше це підтверджуючи.

Зокрема, нещодавно він назвав вторгнення росіян в Україну з території РБ вимушеним, оскільки "українці і НАТО також збиралися атакувати".

"Слова офіційного представника Міноборони Валерія Ревенка, гадаю, заслуговують на увагу. Зокрема про те, що Київ "не готовий до конструктивного діалогу". Хоча правильно сказав, що відносини вибудовувати все ж таки доведеться. І це справді питання часу. Як було сказано, "напевно не найближчого". Але тут, гадаю, треба розуміти про яку готовність говорить офіційний представник Міноборони", — написав посол Кизим.

Він наголосив, військово-політичне керівництво Білорусі, на відміну від експертів-прогандистів, розуміє, що з 24 лютого, з моменту, коли Білорусь дозволила російським військам зі своєї території вторгнутися в Україну, несучи смерть та руйнування, слово "конструктивний" стало недоречним.

"Воно також знає, скільки російських ракет та авіабомб прилетіло до України з території Білорусі з використанням усієї можливої ​​інфраструктури (про це офіційно, нотами, інформувалася білоруська сторона разом із вимогою припинити це). Тому говорити про те, що "ми не учасники збройного протистояння" ну якось не по-чоловічому для офіцера такого рангу. Це лукавство щонайменше", — підкреслює Кизим.

При цьому посол звернув увагу, що такі слова суперечать і лідеру білоруського режиму Александра Лукашенка, який в інтерв'ю "Франс-Пресс" прямо сказав, що він і у його інтерпретації Білорусь не лише підтримує, а і є прямим учасником так званої російської "військової спецоперації".

Нагадаємо, нещодавно Білорусь вкотре продовжила свої військові навчання – щонайменше до 20 серпня.

Раніше заступник начальника головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов заявив, що близько 13 тисяч громадян Білорусі воюють в Україні на боці російських окупантів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua