• USD 36.6
  • EUR 37.6
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Молдова не пропустила російські війська з Придністров'я: пояснення МЗС

Міністерство закордонних справ Молдови підтвердило, що не дозволило в'їзд на територію країни російським військовим так званого Оперативного угруповання, що базується у Придністров'ї

Російські війська у Молдовы
Молдова не пустила до себе російські війська з Придністров'я / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив речник МЗС Даніель Воде, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

"Ротація військовослужбовців у складі російського миротворчого контингенту здійснюється за механізмом, створеним, щоб уникнути ризиків та забезпечення скоординованого переміщення особового складу контингенту", – сказав Воде.

МЗС підтверджує, що на територію Молдови не було "допущено офіцерів так званого оперативного угруповання російських військ – незаконного формування на території нашої країни, яке порушує статус нейтралітету".

"У цьому контексті міністерство закордонних справ та з питань європейської інтеграції повторює позицію влади Молдови щодо необхідності беззастережного поновлення процесу виведення російських військ та складів боєприпасів із нашої країни", – додав спікер.\

Раніше МЗС РФ висловило стурбованість випадками затримання російських офіцерів, які "направлялися до Придністров'я для укомплектування на ротаційній основі російського контингенту".

Військовий контингент Росії у Придністров'ї називається Оперативним угрупуванням російських військ. ОГРО створено на базі колишньої 14-ї російської армії, яка була розміщена там на початку 1990-х і брала активну участь у Придністровському конфлікті.

Нині ОГРО налічує від 1500 до 1700 військовослужбовців РФ. Переважна більшість — місцеві мешканці, які мають російське громадянство.

Молдова вважає присутність ОГРО у Придністров'ї незаконною та вимагає її виведення. Раніше російські військові могли здійснювати ротацію через сухопутний коридор України, але з 2014 року такої можливості вони не мають.

Як писала "ДС", президент Молдови Майя Санду закликала громадян готуватися до "важкої зими", проте заявила, що не збирається "продавати частину країни" заради постачання російського газу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua