• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Молдова "відкинула" Україну: купуватиме газ у Польщі

Молдова підписала контракт про закупівлю газу з польською PGNiG на тлі відсутності домовленостей із російським монополістом "Газпромом"

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це у понеділок, 25 жовтня, повідомив міністр інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Андрій Спину, у Facebook, передає "ДС".

Вказано, що молдавська держкомпанія Energocom домовилися про пробні постачання 1 млн кубометрів газу.

При цьому Спину уточнив, що переговори представників Молдови з Газпромом продовжуються. Молдова розраховує укласти з російською компанією договір на довгострокові постачання.

У Молдові також повідомили, що в Energocom надійшли пропозиції щодо постачання з семи компаній. Це перша купівля газу Молдови не з Росії. Спину запевнив, що збір, який заплатили громадяни за газ, не зміниться.

Нагадаємо, на початку жовтня "Молдовагаз" продовжив контракт із "Газпромом" на постачання газу лише на місяць, і тепер змушений закуповувати газ за індексною ціною — $800 за тисячу кубометрів. Вже 6 жовтня компанія попросила споживачів скоротити витрати газу, оскільки країна споживає більше, ніж імпортує.

Як писала "ДС", 13 жовтня Національна комісія з надзвичайних ситуацій Молдови оголосила режим підвищеної готовності у газовому секторі.

Прем'єр-міністр Молдови Наталія Гаврилиця анонсувала оголошення в країні надзвичайного стану в галузі енергетики.

За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, НАК "Нафтогаз" підписав із молдавською Energocom рамкову угоду про постачання 700 млн кубів газу у разі потреби.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua