• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

Найближчі місяці стануть вирішальними в економічній війні Заходу з Росією — ЗМІ

Санкції проти Росії через її напад шкодять не лише РФ, а й Заходу, і найближчим часом стане очевидним, хто виграє санкційне протистояння

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це говорять американські аналітики, передає "ДС" із посиланням на "Суспильне".

"Аналітики кажуть, що досі Росія страждає більше, оскільки її економіка цього року різко скоротиться, вартість життя різко зросте, а сотні підприємств від McDonald's Corp. до французького автовиробника Renault SA, втечуть. Але США та Європа також несуть великі витрати, в основному через вищі ціни на енергоносії, які, ймовірно, зростуть цієї зими, кажуть аналітики", — пише The Wall Street Journal.

При цьому очікується, що безробіття також зростатиме, оскільки центральні банки реагують на інфляційний тиск підвищенням відсоткових ставок.

Водночас наслідки цього економічного протистояння мають стати зрозумілими вже найближчими місяцями, оскільки Захід також має економічні проблеми.

"Найближчі місяці виявляться вирішальними у визначенні того, хто отримає важелі впливу в цій економічній війні, кажуть аналітики, оскільки Росія щосили намагається знайти імпорт для своєї армії та економіки, а західні країни маневрують, щоб замінити російські енергоресурси", — пише видання.

Згідно з нещодавнім звітом британської дослідницької групи Economist Intelligence Unit, війна коштуватиме приблизно 1 трильйон доларів, зазначають журналісти. Поки що ж прогнозується, що світова економіка зросте на 2,8% замість довоєнного прогнозу в 3,9%, при цьому найбільших втрат у виробництві зазнають Італія, Німеччина та Франція, повідомляє EIU.

Водночас, чиновник з адміністрації Байдена в коментарі WSJ заявив, що санкції дають бажаний ефект і що Білий дім вважає, що виграє економічну війну. За словами чиновника, у міру погіршення стану російської економіки президент Володимир Путін зіткнеться зі зростаючим тиском, щоб змусити його змінити курс.

Як повідомляла "ДС", робота над восьмим пакетом санкцій Європейського Союзу проти Росії продовжиться восени.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua