• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

НАЗК внесло корпорацію Nestle до списку спонсорів війни

Швейцарська корпорація Nestle, яка є одним із найбільших виробників продуктів у світі, внесена до списку міжнародних спонсорів війни

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Національного агентства з питань запобігання корупції, передає "ДС".

Прибуток компанії від російського ринку становить лише трохи більше 2% усієї діяльності, проте Nestle не йде з Росії, пояснюючи це необхідністю забезпечення населення товарами першої необхідності, а також турботою про своїх російських співробітників.

У Nestle у Росії працює понад 7 тисяч співробітників – це суттєва підтримка для економіки, зазначає НАЗК.

"У квітні 2023 року керівництво ТОВ "Нестле росія" звернулося до мінфіну рф з проханням вжити необхідних заходів для обмеження відкритого доступу до результатів діяльності та фінансової звітності дочірніх компаній товариства, які містяться в державному інформаційному ресурсі фінансової звітності. Метою такого кроку ймовірно є уникнення накладання санкцій на дочірні компанії Nestle", – йдеться у заяві.

Після початку повномасштабної війни компанія заявила, що припиняє експорт та імпорт з РФ, за винятком продуктів першої необхідності. Але полиці російських магазинів досі переповнені їхньою продукцією, зазначає НАЗК – сніданки Bystrow, супи та бульйонні кубики Maggi, корм для тварин Purina, шоколадні батончики, кава Nespresso.

Крім того, у жовтні 2022 року компанія під виглядом сухої молочної суміші завозила на територію Росії технічне обладнання.

"Це доводить, що історія нічому не навчила швейцарську корпорацію Nestle. Ще під час Другої світової війни компанія працювала на два фронти, постачаючи свою продукцію до складу сухих пайків німецької армії, і водночас експортуючи її до країн антигітлерівської коаліції", – йдеться у заяві.

Як писала "ДС", 3 жовтня Національне агентство з запобігання корупції внесло три найбільші китайські нафтогазові компанії в перелік компаній-спонсорів війни в Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua