• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Не проти повернутися до ЄС: рекордна кількість британців вважають Brexit помилкою

Кількість британців, які вважають, що Brexit був помилковим рішенням, у липні 2023 року досягла нового рекордного рівня

Велика Британія
Рекордна кількість британців вважають Brexit помилкою
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані опитування, проведеного соціологічною компанією YouGov, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

Як зазначається, попри незначні економічні вигоди від голосування за вихід із ЄС у червні 2016 року, 57% британців заявили, що рішення про Brexit було помилковим. Правильним його вважають 32%.

55% заявили, що проголосували б за повернення до ЄС, 31% — сказали, що залишилися б поза блоком, якби референдум проводився сьогодні.

У YouGov кажуть, що результати опитування показали "помірний зсув" порівняно із січнем 2021 року, коли 49% респондентів заявили, що проголосували б за приєднання, а 37% — за вихід із ЄС.

Reuters нагадує, що у травні прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак заявив, що Brexit приносить переваги, посилаючись на політику вільних портів і зниження ПДВ, які, за його словами, зроблять деякі товари дешевшими.

Водночас економісти вважають, що вільні порти — спеціальні зони з податковими та митними пільгами й спрощеними правилами торгівлі — навряд чи сприятимуть зростанню британської економіки, але можуть мати обмежену цінність як інструмент регіонального розвитку.

Як писала "ДС", за даними опитування, що проводилося у грудні 2021 року, понад 60% британців вважали, що Brexit пройшов "погано" або "гірше, ніж очікувалося".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua