• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Негайні та жорсткі санкції: республіканці в Конгресі США зробили заяву щодо "Північного потоку-2"

Головний республіканець у Комітеті з закордонних справах Палати представників США Майкл Маккол, а також 20 його однопартійців закликали уряд скасувати обмеження на санкції проти компанії-оператора "Північного потоку-2" (Nord Stream 2)

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в офіційному листі-зверненні членів Конгресу США до глави Держдепартаменту, інформує "ДС".

"Обґрунтування, надане Конгресу щодо скасування санкцій (проти компанії Nord Stream 2 AG та її гендиректора Маттіаса Варніга, — прим. "ДС"), є дуже проблематичним", — вказується в документі, на який посилається Укрінформ.

На думку конгресменів, твердження Держдепу, що введення таких санкцій "негативно вплинуло б на відносини США з Німеччиною, ЄС та іншими європейськими союзниками й партнерами" повністю не відповідає позиції країн Центральної та Східної Європи, зокрема й України. Саме ці союзники та партнери мають найбільші проблеми з безпекою та економікою, що пов’язані з Nord Stream 2, наголошують законодавці.

"Ми вимагаємо, щоби ви негайно усунули ці непродумані винятки (щодо санкцій) та застосували обов’язкові повноваження, прийняті Конгресом", — йдеться в листі.

Конгресмени наполягають, що "жорсткі та однозначні публічні заяви (Держдепу щодо Nord Stream 2, — прим. "ДС") потрібно поєднувати з жорсткими та однозначними діями".

Окрім того, на думку республіканців, "що довше адміністрація Байдена зволікатиме, то більше посилюватиме зловмисний вплив Путіна по всій Європі".

Нагадаємо, раніше ЗМІ із посиланням на джерела в Білому домі повідомили, що Штати можуть скасувати санкції проти компанії-оператора будівництва газопроводу "Північний потік-2" Nord Stream 2 AG, щоб "не розривати відносини з Німеччиною".

Згодом Державний департамент США офіційно повідомив про надання звіту до Конгресу щодо учасників проєкту "Північний потік-2" (Nord Stream 2), проти яких будуть запроваджені санкції. У ньому зазначено, що Сполучені Штати не вводитимуть санкцій щодо компанії-оператора "Північного потоку-2" та її керівника, адже відмова від санкцій "відповідає національним інтересам" США, сенатори вважають таке рішення "помилковим".

Як писала "ДС", прессекретар Білого дому Джен Дженніфер Псакі заявила, що США вважають російський магістральний газопровід "Північний потік-2" небезпечним для Європи геополітичним проєктом, проте вже не можуть зупинити будівництво, яке завершено на 95%.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua