• USD 39.4
  • EUR 42
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

"Нейтральна" Туреччина б’є рекорди експорту до РФ і цим пишається, — Bloomberg (ГРАФІК)

Хоча Анкара декларує, що намагається бути нейтральною між країною-окупантом РФ та Україною, турецький експорт до Росії на сьогодні перебуває на найвищому рівні з 2014 року

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в публікації Bloomberg, передає "ДС" з посиланням на Liga.net.

Агентство нагадало, що санкції через тотальну агресію Росії проти України змусили її перенаправити продаж нафти на інші ринки та спровокували відтік транснаціональних корпорацій.

Туреччина не запровадила санкції проти Росії за її напад на Україну, намагається балансувати у відносинах з обома країнами та бути посередником. Вона продає Україні ударні дрони Bayraktar TB2 та водночас заохочує російські інвестиції, які приносять Кремлю іноземну валюту.

"Одна країна відкрито вихваляється бумом у торгівлі з Росією – це Туреччина", — пишуть журналісти.

Вони зазначили, що глава турецького Мінтрансу Аділь Караїсмаїлоглу у Twitter відзначив зростання автоторгівлі з Росією на 58% за перші чотири місяці року, "що свідчить про зростаючу логістичну потужність Туреччини".

Агентство пише, що це лише один приклад масштабного сплеску турецького експорту до Росії, який, за даними держслужби статистики TurkStat, у першому півріччі досяг восьмирічного максимуму — $2,91 млрд.

"Золоте дно – хороша новина для президента Реджепа Таїпа Ердогана, який прагне збільшити експорт у межах того, що він називає "новою економічною моделлю". Але це засмутить союзників Туреччини по НАТО в США та Європі, які намагалися виступити єдиним фронтом, щоби ізолювати російську економіку за допомогою санкцій", — зазначається у матеріалі.

 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua