• USD 36.7
  • EUR 39.5
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Німеччина відкинула ідею Іспанії передати Україні 40 танків Leopard: Берлін заперечує, – ЗМІ

Влада Німеччини відкинула пропозицію Іспанії передати Україні близько 40 танків Leopard 2A4 німецького виробництва після їх модернізації. В Берліні стверджують, що з такою пропозицією до них ніхто не звертався

Реклама на dsnews.ua

Про це пише Spiegel із посиланням на урядові джерела, передає "ДС".

Якби Берлін погодився на пропозицію, то це був би перший випадок, коли країна-член НАТО поставила танки Україні.

"З того часу іспанці різко відступили: план не був остаточно узгоджений політично. Чи була це просто ідея від когось нижче рівнем?", — пише видання.

Також повідомляється, що німецька влада в телефонних розмовах попередила іспанців, що цей крок буде відступом від прийнятого всіма західними союзниками рішення (хоч і неформального) не постачати Київ танками.

За даними німецької редакції Business Insider, у Мадриді навіть перепросили Берлін "за хвилювання і тиск, що чинився на канцлера".

"Тому не дивно, що до федерального уряду не надходило заявок на постачання іспанських танків до України", – зазначили співрозмовники

Видання також пише, що передбачувана пропозиція з Мадриду, ймовірно, значно скоротилася: не більше 10 танків, і навіть ця цифра невизначена, тому що машини явно повністю зношені і ремонтувати їх доведеться довго.

Нагадаємо, 5 червня видання El Pais повідомило, що Іспанія хоче поставити Україні німецькі основні бойові танки Leopard 2 A4. 

Як правило, федеральний уряд Німеччини має схвалювати такий експорт озброєнь, тому що контракти на закупівлю містять так звані застереження щодо кінцевого використання.

7 червня канцлер Олаф Шольц заявив, що Іспанія не зверталась до Німеччини з приводу експорту танків Leopard 2 німецького виробництва в Україну. 

Як повідомляє Bild, Шольц зазначив: якщо така заявка від Іспанії надійде, то її буде розглянуто.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua