• USD 27.1
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Німецькі ЗМІ допустили можливість заморозки "Північного потоку-2" через Україну

Німеччина не виключає можливості заморожування запуску російського газопроводу "Північний потік-2" через Україну та для того, щоб уникнути залежності від Кремля.

"Північний потік-2"
"Північний потік-2" / gazprom.ru
Реклама на dsnews.ua

Таку думку висловив німецький оглядач Штефан Корнеліус (Stefan Kornelius) у статті для Süddeutsche Zeitung, передає "ДС".

За його словами, ФРН опинилася у складному становищі та змушена шукати вихід, який стане найважливішим політичним рішенням, оскільки ця проблема довго відкладалася. Автор зазначив, що "псевдо-аргументи" здаються менш переконливими, наприклад, реверсивне газопостачання для України та інших східноєвропейських країн.

"На початку це може і спрацювати. Але коли газу не вистачатиме і німецькі газопостачальні компанії боротимуться за кожен кубометр, конфлікт переміститься в Західну Європу. Тому рішення може бути тільки одне: розділити власника газу і оператора мережі і позбутися російської залежності. Для цього потрібно шукати інших постачальників, використовувати альтернативні енергоносії, жорстко вимагати виконання договору і, зрештою, бути готовим прийняти політичне рішення заморозити газопровід", — упевнений Корнеліус.

Він також наголосив, що покупець потрапив у залежність і став уразливим до шантажу, а продавець користується цією ситуацією. Аналітик вважає, що йдеться не лише про Україну, а й про Німеччину, і проблема стає дедалі більшою.

Нагадаємо, голова енергетичного комітету Бундестагу Клаус Ернст вважає, що Україна не повинна брати участь у сертифікації "Північного потоку-2". За його словами, її єдиним завданням є оплата рахунків за газ.

Як писала "ДС", процес сертифікації російського газопроводу "Північний потік-2" продовжується. Цього тижня очікується ухвалення рішення про участь компанії "Оператор ГТС України" у цьому процесі.

У свою чергу Росія вважає, що в питанні запуску магістрального газопроводу "Північний потік-2" останнє слово буде за Німеччиною.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua