• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

П'ять країн-союзників звинуватили Москву в ескалації конфлікту на Донбасі

США, Канада, Литва, Польща та Велика Британія в рамках багатонаціонального круглого столу, який відбувся 7 квітня, обговорили російські війська біля України

Реклама на dsnews.ua

Учасники заходу висловили Україні беззаперечну підтримку, інформує "ДС" із посиланням на заяву пресслужби Пентагону.

Як зазначається, США на зустрічі представляла виконувачка обовʼязків заступника міністра оборони Аманда Дорі. Ініціатором проведення заходу став міністр оборони Великої Британії Бен Воллес.

"Країни-учасниці зустрічі (відбувалася у форматі відеоконференції) звинуватили Москву в підриві ситуації на Донбасі, а також згадали про успішну угоду, досягнуту за посередництва ОБСЄ 27 липня 2020 року, від якої Росія відійшла", — йдеться у повідомленні.

Учасники круглого столу домовились "посилено допомагати українським військовим тренуватися і підтримувати розбудову потенціалу Збройних сил".

"Також усі країни-учасники підтвердили рішучу підтримку суверенітету України, її територіальної цілісності та євроатлантичних прагнень", — додали у Пентагоні.

Зазначимо, що напередодні, 7 квітня, глава військового комітету НАТО, головний маршал авіації Стюарт Піч закликав Росію вивести свої війська з території України.

Як писала "ДС", головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак, виступаючи у Верховній Раді, заявив, що Росія нарощує присутність військ поблизу кордону, стягуючи частини в Ростовську, Брянську і Воронезьку області, а також в окупований Крим.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua