• USD 40.7
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

Парламентська асамблея НАТО висловилася щодо ударів по території РФ

Парламентська асамблея НАТО закликала країни Заходу дозволити Україні бити наданою зброєю по території Росії

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Відповідна декларація була ухвалена на сесії у болгарській столиці Софії, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Україна має бути забезпечена усім необхідним якнайшвидше і на стільки часу, скільки їй потрібно для перемоги", – йдеться у документі.

В документі також міститься заклик до урядів країн-членів Північноатлантичного Альянсу "підтримати Україну в її міжнародному праві на самозахист, знявши деякі обмеження на використання зброї, наданої членами НАТО, для завдання ударів по законних цілях у Росії".

Наголошується, що нинішніх зусиль із надання військової допомоги "недостатньо для перемоги України", і члени НАТО мають перейти від поступових кроків до стратегії, яка забезпечить Україні "все, що їй потрібно, якнайшвидше і на стільки часу, скільки потрібно для перемоги".

Президент ПА НАТО Міхал Щерба наголосив на важливості швидкого та безперешкодного надходження в Україну систем ППО та іншої життєво важливої зброї.

"Їм потрібна наша допомога. Не через два роки. Не через два місяці. Навіть не через два тижні. Їм це потрібно зараз", – заявив Щерба, додавши, що Україна може захиститися за умови, що зможе атакувати російські лінії постачання та військові бази.

Нагадаємо, США, Німеччина, Італія забороняють використовувати надане озброєння по території Росії.

Як повідомляла "ДС", 25 травня генсек НАТО Єнс Столтенберг закликав країни-союзники скасувати заборону Україні на використання західної зброї на території РФ.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua