• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Письменник Віктор Шендерович вирішив виїхати з Росії

Російський письменник, сатирик, драматург Віктор Шендерович оголосив про своє рішення виїхати з Росії

Віктор Шендерович
Віктор Шендерович
Реклама на dsnews.ua

Шендерович побоюється "перспективи позбавлення волі", передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

У грудні 2021 року Мін’юст РФ вніс Шендеровича до реєстру "фізосіб, які виконують функції ЗМІ – іноземних агентів". Однак свій від’їзд письменник пов’язує не з отриманням цього статусу, а з кримінальною справою про наклеп, ініційованою юристами наближеного до Кремля російського бізнесмена Євгена Пригожина, якого ще називають "кухарем Путіна".

Як зазначається, Пригожин вже виграв справу про захист честі, гідності та ділової репутації у радіостанції "Ехо Москви" і Шендеровича: з радіостанції стягнули 1 млн рублів, із сатирика – 100 тис. Тепер бізнесмен вирішив продовжити боротьбу, скориставшись кримінальною статтею про наклеп. Суд у Петербурзі вже визнав такими, що не відповідають дійсності, твердження Шендеровича про те, що Пригожин спонсорує "ПВК Вагнера" і "є вбивцею", і зараз юристи Пригожина хочуть притягнути письменника до кримінальної відповідальності за виголошення цих фраз.

Шендерович прокоментував ситуацію на своїй сторінці у Facebook.

"Я завжди приходив за повістками на допити і в суди. Почасти з цікавості, частково з довіри до долі та віри, набутої в дитинстві – в торжество якщо не добра, то здорового глузду. Так воно і було з часів першого переслідування за програму "Ляльки", транзитом через усі автозаки, адміністративки та нові карні злочини "нульових" – до мільйонного штрафу часів "підкорення Криму" та нових автозаків… Але від особистої участі у кримінальній справі, яка мені світить за заявою "кремлівського кухаря" Пригожина, я, мабуть, утримаюся, і саме зі здорового глузду", – написав він.

Куди саме він виїхав, письменник не повідомив, вказавши, що "вирішив перечекати зовні".

Як писала "ДС", Віктор Шендерович неодноразово піддавав критиці режим Володимира Путіна. В інтерв'ю "ДС" у 2017 році він, зокрема, говорив, що проблема Росії вже не в її президенті Володимирі Путіні, а в системі, яку він вибудував.

"За 15 років жахливої пропаганди, ксенофобії виросло покоління, яке нічого, крім Путіна, не бачило і не чуло. І не знає нічого, крім того, що Росія — велика держава, а навколо всі негідники, піндоси і зрадники у вигляді України і Кавказу", — казав тоді сатирик.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua