• USD 36.6
  • EUR 35.2
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

Почалося засідання Ради безпеки ООН: Росія та Китай хотіли "забанити" виступ Зеленського

У Нью-Йорку розпочалося засідання Ради Безпеки ООН, у якому візьме участь президент Володимир Зеленський

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Зеленський виступить перед присутніми у режимі відеозв'язку, передає "ДС" із посиланням на "РБК-Україна".

Рада безпеки ООН на засіданні має розглянути коло питань, пов'язаних із наслідками війни РФ проти України. Ініціаторами засідання виступають США та країни Європи, представлені в Раді безпеки.

На початку засідання країни-члени Ради безпеки проголосували за право Зеленського виступати онлайн, а не бути присутнім особисто. 13 країн підтримали це рішення, представник Китаю утримався і лише представник РФ проголосував проти звернення українського президента онлайн.

Як писала "ДС", російські окупанти внаслідок обстрілу 5 серпня серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію на Запорізькій АЕС. За даними ГУР Міноборони, станцію ще й замінували.

Генеральний директор МАГАТЕ Маріано Гроссі заявив, що обстріл Запорізької АЕС завдав певних збитків, але радіація на нормальному рівні. Україна закликала МАГАТЕ направити спостерігачів до Запорізької АЕС до кінця місяця.

Спікер генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррик спростував звинувачення російських офіційних осіб на адресу організації щодо блокування візиту представників МАГАТЕ на Запорізьку АЕС.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що РФ згодна допустити місію МАГАТЕ на територію Запорізької АЕС.

Постпред України в ООН Сергій Кислиця запропонував МАГАТЕ подумати про постійну присутність своїх представників на Запорізькій АЕС.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua