• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Польща хоче подвоїти своє військо завдяки добровільній службі

Польща розраховує подвоїти чисельність своєї армії завдяки добровільній військовій службі

Польща хоче подвоїти своє військо
Польща хоче подвоїти своє військо за рахунок добровольців / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр оборони Маріуш Блащак, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Видання зазначає, що уряд Польщі заговорив про плани зміцнити обороноздатність країни відразу після вторгнення Росії в Україну. Обговорювалося різні проєкти: від збільшення оборонного бюджету до обов'язкових занять зі стрільби для дітей у рамках шкільної програми, збільшення чисельності війська.

У Збройних силах Польщі нині — 144 тис. військових: 111,5 тис. професійних та 32 тис. бійців Територіальних сил оборони. У резерві — ще 1,7 млн ​​людей.

Міноборони хоче подвоїти чисельність армії та поповнити резерви. Мета — мати 300 тис. професійних солдатів, готових захищати кордони в будь-який час.

Відтак у Польщі ухвалили новий закон, який збільшує військові витрати до 3% ВВП та запроваджує новий спосіб призову до армії – добровільну базову військову службу. 

Добровольцю, щоб стати солдатом, доведеться пройти два етапи підготовки – 28 днів базової, а потім 11 місяців спеціальної у своєму підрозділі. У цей час він зможе жити вдома замість казарми та отримувати зарплату рядового (близько 1000 євро на місяць).

"Наша мета — створити таку сильну польську армію, щоб можливий агресор не наважився напасти на нашу батьківщину", — коментував Маріуш Блащак.

Як писала "ДС", Міноборони Латвії хоче призивати до війська жінок та емігрантів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua