• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Польща оновила законодавство, щоб побороти кризу з мігрантами на кордоні з Білоруссю

У Польщі набули чинності зміни до законодавства, які передбачають, що якщо нелегала затримали одразу після незаконного перетину кордону, така особа повинна негайно залишити територію країни за рішенням командира прикордонного загону

Польща оновила законодавство, щоб побороти кризу з мігрантами на кордоні з Білоруссю
Польща оновила законодавство, щоб побороти кризу з мігрантами на кордоні з Білоруссю / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні видання RMF24, передає "ДС".

За даними спеціалістів, ці зміни кардинально змінюють ситуацію для мігрантів, які шукають нагоди потрапити до Польщу та глибше у ЄС з території Білорусі.

Командир загону прикордонників, які виявляють нелегального мігранта, повинні будуть скласти акт про незаконний перетин кордону і видати рішення про те, що ця особа має покинути територію Польщі. На додачу, таким мігрантам буде тимчасово заборонено в’їзд до Польщі та країн Шенгенської зони — на період від 6 місяців до 3 років, а інформацію про це буде внесено до інформаційних систем Шенгену.

Рішення командира прикордонного загону можна оскаржити, але це відкладе рішення про видворення.

Крім того, зміни дозволяють залишати без розгляду заявку на отримання притулку, якщо вона подана негайно після незаконного перетину кордону ЄС, якщо тільки ця особа не прибула "напряму з території, де її життя і свободи під серйозною загрозою", і не навела правдоподібні причини нелегального перетину кордону. 

Нагадаємо, нижня палата польського парламенту під час голосування у четвер, 14 жовтня, підтримала ініціативу уряду щодо будівництва на зовнішньому кордоні Польщі з ЄС (лінія кордону з Росією, Білоруссю та Україною) добре обладнаного загородження.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua