• USD 36.6
  • EUR 37.6
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Польша оголосила про перший ступінь терористичної загрози через атаки на держсайти України

У Польщі з 18 по 23 січня діє перший ступінь терористичної загрози (ALFA-CPR) у кіберпросторі

Перший ступінь терористичної загрози у кіберпросторі;
Перший ступінь терористичної загрози у кіберпросторі;
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить відповідне розпорядження, яке 18 січня підписав прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, передає "ДС" із посиланням на сайт уряду країни.

В уряді зазначили, що запровадження рівня ALFA-CPR має превентивний характер і пов’язано з кібератаками на урядові сайти, що мали місце у ніч з 13 на 14 січня в Україні.

Окрім того, пресслужба польського уряду пише, що після масованої кібератаки в Україні в урядовому центрі безпеки Польщі відбулося засідання групи з критичних інцидентів.

За результатами цієї зустрічі й рекомендацій глави МВС і Агенції внутрішньої безпеки Польщі було прийнято рішення про запровадження першого ступеня терористичної загрози у кіберпросторі.

Довідка. Ступінь загрози ALFA-CPR є найнижчим з чотирьох ступенів і запроваджується у випадку наявності загрози терористичного характеру, що стосується телекомунікаційних систем органів державної адміністрації і систем критичної інфраструктури.

Він означає ведення посиленого моніторингу безпеки телекомунікаційних систем.

Нагадаємо, у ніч на 14 січня, сайт Міністерства освіти і науки України зламали невідомі люди. Також атаки хакерів зламали сайти Кабінету міністрів, Мінагрополітики, Міністерства закордонних справ, порталу "Дія" та низки інших відомств.

15 січня в РНБО повідомили, що за масштабною кібератакою на урядові сайти України стоїть група хакерів UNC1151, пов'язана з білоруською розвідкою.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua