• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Повністю бореться з потеплінням тільки одна країна, — звіт кліматологів

Абсолютна більшість країн зробили недостатньо для боротьби з глобальним потеплінням і тільки Гамбія виконала всі необхідні заходи

Shutterstock
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані звіту організації Climate Action Tracker, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

Метою заходів щодо запобігання глобальному потеплінню було обмеження зростання середньої температури на Землі показником в 1,5 градуса за Цельсієм.

Відзначається, що цілі більшості країн по зменшенню викидів в атмосферу залишаються критично або надзвичайно недостатніми для протидії змінам клімату. До 2030 року викиди вуглекислого газу в світі необхідно скоротити на 50%, щоб протистояти глобальному потеплінню. Але, згідно зі звітом, більшість країн не планують настільки скорочувати викиди. Якщо викиди залишаться на нинішньому рівні через 10 років, тоді світ не зможе утримувати збільшення температури на рівні в 1,5 градуса за Цельсієм.

Серед розвинених країн лише Великобританія визначила національні цілі зі зниження викидів, які можуть допомогти стримати глобальне потепління в межах 1,5°С. Деякі близькі до цього (ЄС, Німеччина, Норвегія).

Особливе занепокоєння у експертів викликали уряду Австралії, Бразилії, Індонезії, Мексики, Нової Зеландії, Росії, Сінгапуру, Швейцарії та В'єтнаму — які взагалі не змогли зменшити плани щодо викидів вуглекислого газу — вони подали ті ж або навіть менш амбітні цілі на 20-30 рік, ніж в 2015 році.

Експерти кажуть, що поки тільки Гамбія змогла прийняти необхідні заходи для зменшення росту середньої температури.

Експерти аналізували кліматичні цілі 36 країн світу і в цілому Європейського Союзу за кількістю викидів вуглекислого газу до 2030 року. Приблизно 70 країн не представили свої цілі, тому до звіту їх не включали.

Як повідомляла "ДС", 14 липня Єврокомісія представила програму боротьби зі зміною клімату до 2050 року.

Глобальне потепління найбільш негативно відіб'ється на Африці та Центральній Азії.

За даними Всесвітньої метеорологічної організації при ООН, за останні 50 років кількість стихійних лих збільшилася в п'ять разів, а їх жертвами стали понад 2 мільйони осіб.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua