• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Прем'єр Молдови заявила, що українські ЗМІ опублікували "фейк" про газовий договір між Києвом та Кишиневом

Українські ЗМІ повідомили, що молдавське підприємство Energocom підписало з НАК "Нафтогаз" рамковий договір про купівлю 700 млн куб. м газу у разі потреби. Прем'єр-міністр Молдови Наталія Гаврилиця заявила, що ця новина є недостовірною

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Так, новину про укладення договору між Energocom та "Нафтогазом 25 жовтня опублікувала Українська правда з посиланням на джерела в уряді України, повідомляє "ДС".

Наталія Гаврилиця ввечері 25 жовтня в ефірі передачі În Profunzime на ProTV заявила, що новина, яку опублікували українські ЗМІ щодо угоди з "Нафтогазом" — фейк, уточнює Newsmaker.md.

"Це недостовірна новина. Це неправда. З'явилася фейкова новина, їй не можна довіряти", — сказала Гаврилиця.

Як повідомили РБК-Україна в "Нафтогазі" 26 жовтня, компанія ще 12 жовтня підписала з Energocom рамкову угоду про постачання газу, в якій не зазначені обсяги та ціна газу. Але якщо компанія виграє тендер, вона поставить Молдові газ, виходячи з його вартості на хабі плюс вартість доставки.

Як зазначило видання, окрім 15 млн. кубів газу, які Україна обіцяла поставити до Молдови з умовою повернення, Energocom домовився з "Нафтогазом" про купівлю 700 млн. куб. м газу, якщо у цьому виникне потреба.

Як стверджує джерело, у цьому випадку Україна продасть Молдові газ, куплений у Європі з маржинальністю "Нафтогазу".

Цю угоду має затвердити український уряд.

Newsmaker намагався підтвердити цю інформацію у підприємства Energocom, проте зв'язатися з керівництвом поки що не вдалося.

Як писала "ДС", 13 жовтня Національна комісія з надзвичайних ситуацій Молдови оголосила режим підвищеної готовності у газовому секторі.

Прем'єр-міністр Молдови Наталія Гаврилиця анонсувала оголошення в країні надзвичайного стану в галузі енергетики.

За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, НАК "Нафтогаз" підписав із молдавською Energocom рамкову угоду про постачання 700 млн кубів газу у разі потреби.

25 жовтня стало відомо, що Молдова підписала контракт про закупівлю газу з польською PGNiG на тлі відсутності домовленостей із "Газпромом".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua