• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Прем'єру Норвегії виписали штраф в майже 2 тис. євро за порушення карантину

У Норвегії поліція оштрафувала прем'єр-міністра країни Ерну Солберг за порушення правил соціального дистанціювання при організації сімейних зборів на святкуванні її дня народження

Ерна Сольберг
Ерна Сольберг / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив начальник поліції Оле Саеверуд, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

За словами Саеверуда, прем'єру виписали штраф на 20 000 норвезьких крон (майже 2000 євро).

Прем'єрка Норвегії вже вибачилася за те, що відсвяткувала своє 60-річчя з 13 членами сім'ї на гірському курорті, незважаючи на урядову заборону на заходи за участю більше 10 осіб.

"Ми запланували вечерю в ресторані, який, на нашу думку, відповідав коронавірусним рекомендаціям. Це було в ресторані, де ми забронювали три окремих столики і дотримувалися дистанції", — сказала Солберг.

Вечірка з нагоди дня народження викликала критику, в тому числі з боку підопічного Солберг — міністра охорони здоров'я Норвегії.

Хоча в більшості таких випадків поліція не виставляла б штрафу, прем'єр-міністр перебуває на передовій роботи уряду по введенню обмежень, зазначила поліція.

Нагадаємо, в січні Ерна Солберг заявляла, що її країна може вдосконалити вакцинацію своїх найстаріших і найбільш хворих громадян після недавнього сплеску смертності на тлі щеплень.

Як повідомляла "ДС", в березні вчені в Норвегії з'ясували, що вакцина проти коронавірусу від британо-шведської компанії AstraZeneca викликає у деяких людей сильну імунну реакцію, а в подальшому може призвести до утворення тромбів.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua