• USD 36.6
  • EUR 37.9
  • GBP 43.9
Спецпроєкти

Процедура вступу України до НАТО має розпочатися попри війну, - Міноборони Литви

Анексія п'ятої частини території України повернула країну, яка бореться за виживання, на передові позиції щодо рішення подати заявку на членство в НАТО

Реклама на dsnews.ua

Про це Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас сказав на засіданні ради партії литовських консерваторів, передає "ДС" із посиланням на Delfi.

"Литва підтримує політику відчинених дверей, тому Україна може розраховувати на нашу беззастережну підтримку, навіть якщо це здається важкою метою", — сказав політик.

Анушаускас наголосив, що переговори та формальні процедури щодо прийому України до альянсу мають розпочатися вже зараз, "незважаючи на війну".

"Найголовніше — це не спрощені процедури прийому до НАТО, які були застосовані до Швеції та Фінляндії, а консенсус 30 країн — згода про те, що цю країну можна прийняти до НАТО, і сам процес має розпочатися незалежно від війни" , – сказав глава Міноборони Литви.

 "У цьому випадку країни Заходу не можуть залишатися на тій самій позиції, що й до війни… Гарантії безпеки для України мають бути підвищені вже зараз", — додав Анушаускас.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 30 вересня заявив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО за процедурою, яка "відповідатиме нашому значенню для захисту всієї нашої спільноти", тобто у пришвидшеному порядку.

2 жовтня президенти дев’яти країн Північноатлантичного Альянсу з Центральної та Східної Європи опублікували спільну заяву, в якій засудили анексію Росією українських територій і закликали НАТО суттєво збільшити військову допомогу Україні.

Для вступу країни до НАТО необхідне схвалення всіх членів Альянсу, яких наразі 30.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua