• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Провінція Канади тимчасово "легалізувала" важкі наркотики

Канадська провінція Британська Колумбія як експеримент вирішила декриміналізувати невеликі дози важких наркотиків

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Федеральний уряд Канади задовольнив прохання провінції про проведення трирічного експерименту, передає "ДС" із посиланням на ВВС.

"Декриміналізація людей, які вживають наркотики, руйнує страх і сором, пов'язані з вживанням психоактивних речовин, і гарантує, що вони почуватимуться у більшій безпеці, звертаючись за життєво важливою допомогою", — сказала міністр психічного здоров'я та залежностей Британської Колумбії Дженніфер Вайтсайд.

Федеральний міністр психічного здоров'я та наркоманії Керолайн Беннетт у понеділок назвала цей крок "монументальним зрушенням у політиці щодо наркотиків, який сприяє зміцненню довірчих та підтримуючих відносин у сфері охорони здоров'я та соціальних послуг, а не подальшої криміналізації".

Так, з 31 січня повнолітні жителі Британської Колумбії зможуть мати при собі до 2,5 г таких наркотиків, а також метамфетамін, фентаніл та морфін.

Ці речовини залишаться незаконними, проте дорослі, у яких загалом буде виявлено менше 2,5 г наркотиків, не будуть заарештовані, звинувачені, а речовини не буде конфісковано. Натомість їм буде запропоновано інформацію про доступні медичні та соціальні послуги.

За словами офіційних осіб, близько 10 000 жителів померли від передозування наркотиків з того часу, як Британська Колумбія оголосила наркотики надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров'я у 2016 році.

Аналогічна політика проводиться у сусідньому американському штаті Орегон, де тяжкі наркотики були декриміналізовані у 2020 році.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua