• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Путін заявив, що Україна матиме зиск від "Північного потоку-2"

Президент РФ Володимир Путін стверджує, що Україна виграла б від запуску "Північного потоку-2" за рахунок зниження цін на спотовому ринку Європи, звідки країна закуповує для себе газ

Володимир Путін
Володимир Путін / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав на спільному засіданні Державної ради та Ради при президенті з науки та освіти, передає "ДС" із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"З приводу "Північного потоку 2" — це ще й безглуздо — для тих, хто не дає можливості працювати цій системі, тому що додаткове надходження обсягів газу на європейський ринок, безумовно, знизило б ціну на біржі, на споті", — сказав Путін.

"А оскільки багато країн, до речі, говорячи, включаючи ту ж Україну, яка залежить від споту сьогодні (це їхній власний вибір був, вони не хочуть у нас купувати безпосередньо) — і для них ціна впала б — і суттєво. Просто самі собі підрізають сук, на якому сидять. Це дивно, але гаразд, це їхній вибір. Не ми ж придумали, це вони придумали", — додав президент Росії.

За словами Путіна, Польща відсунула Росію від управління газопроводом Ямал-Європа, що могло призвести до нинішніх кризових явищ на європейському ринку.

"Тепер ще зупинили в аверсному режимі рух газу по "Ямалу-Європі". У нас, до речі, там 45% належить "Газпрому". Але нас польська сторона відсунула від управління цією системою. Ну самі так керують: одні споживачі не замовляють додатковий обсяг газу, а інші взяли — у реверсному режимі, у зворотний бік запустили — наш газ, власне кажучи", — додав він.

Як писала "ДС", голова "Нафтогазу" Юрій Вітренко назвав дуже ймовірним те, що російський "Північний потік-2" не запуститься найближчим часом або не запуститься взагалі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua